Wydarzenia Spektakle, koncerty dla dzieci Pamiętniki Tatusia Muminka. PREMIERA - Szczecin

Pamiętniki Tatusia Muminka. PREMIERA - Szczecin

4. kwietnia 2014 r. piątek

Premiera odbędzie się 4 kwietnia w ramach Małego Kontrapunktu. Przedstawienie przygotowywane jest w 100. rocznicę urodzin autorki "Muminków".

PREMIERA
koprodukcja Teatru Lalek „Pleciuga" w Szczecinie
i Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT

„Pamiętniki Tatusia Muminka"

Tove Jansson

spektakl dla dzieci od 6 lat

przekład: Teresa Chłapowska
adaptacja i reżyseria: Laura Słabińska
teksty piosenek: Laura Słabińska
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Mateusz Czarnowski

występują: Rafał Hajdukiewicz, Dariusz Kamiński, Grażyna Nieciecka-Puchalik, Krzysztof Tarasiuk, Zbigniew Wilczyński, Przemek Żychowski

Kim był w młodości Twój Tatuś? A Mamusia? Jakie mieli marzenia, jakich przyjaciół, jakie smutki i radości? Z kim się przyjaźnili, z kim spierali? Czy przeżywali niezwykłe, mrożące krew w żyłach przygody, czy budowali niezwykłe maszyny? Czy gromadzili olbrzymie kolekcje Bardzo Ważnych Rzeczy, czy może obserwowali mrówki w trawie i wpatrywali się w kształty płynących po niebie chmur?

Nie wiesz? Muminek, Ryjek i Włóczykij też nie wiedzieli. Jednak pewnego dnia Tatuś Muminka zaczął spisywać pamiętniki - i wówczas opowiedział wszystko: o sobie,
o swych przyjaciołach, o wspólnych przygodach, o wielkich marzeniach. I o Mamusi.

Pamiętniki Tatusia Muminka, sceniczna adaptacja jednego z tomów serii Muminki Tove Jansson, to zabawna, wzruszająca, chwilami pełna grozy i nieco melancholijna opowieść o minionej młodości, wielkich marzeniach, pierwszych przyjaźniach
i poznawaniu świata. To także historia tworzenia się domu rodzinnego i hołd temu, co każdy z nas nosi w sobie i pielęgnuje: wspomnieniom.

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie

Adres:

• plac Teatralny 1
  • (róg ul. Wąskiej i ul. Wielkopolskiej)
  • 71-405 Szczecin

Kontakt: